Opublikowano Dodaj komentarz

Z fototapetami wśród zwierząt

Niektórzy z nas to straszni kociarze, jeszcze inni po prostu uwielbiają psy, a nie brakuje też miłośników rybek. Zwierzęta mają to do siebie, że czasami wolimy je bardziej od towarzystwa ludzi. Czasami są to tylko takie napady, ale czasami sprawa całkiem trwała. Niezależnie od tego wszystkiego i naszej filozofii życiowej, trzeba przyznać, że zwierzaki to często bardzo wdzięczne modele dla fotografów. Wystarczy spojrzeć tylko na portale społecznościowe żeby zobaczyć, ile zdjęć swoich pupili ludzie tam wstawiają.Od słowa do słowa zrodziło nam się tutaj ciekawe połączenie: zwierzęta bywają bardzo fotogeniczne i w dodatku niezmiernie je lubimy. Co z tego może powstać? Oczywiście fototapeta! Moim skromnym zdaniem najlepiej wypadają na niej koty. Ilość ras tych małych potworków jest po prostu powalająca, z czego większość bardzo nieznacznie tylko przypomina nasze dachowce. Cała reszta to albo wielgachne, włochate monstra, albo wręcz przeciwnie: niemal pozbawione sierści dziwadełka. Niezależnie od tego, który rodzaj kotowatych podoba nam się bardziej, wszystkie wręcz fenomenalnie wypadająca zdjęciach. Przełożenie ich na fototapetę wypada świetnie w dużym zbliżeniu, lub tylko jako istotny element szerszej scenografii. Kot może być jeden na całej ścianie, może być ich więcej, albo może to być też cała wataha.

Z psami jest trochę inaczej, bo chociaż bywają równie słodkie, kuzyni wilków to raczej nasi partnerzy niż maskotki. Wielkie zbliżenia w większości przypadków odpadają, ale za to pojawiają się rasy znacznie większe niż u kotów, które znakomicie prezentują się w szerszym planie nie znikając wcale z kadru. Właściciele tych czworonogów często decydują się na własne zdjęcia na fototapecie i wcale im się nie dziwię.
Kolejnym częstym wyborem, jeszcze nawet bardziej oczywistym, są ptaki. Kura zbyt imponująca nie jest, ale orły, kondory czy jastrzębie na tle nieba to już zupełnie inna kwestia. Samo skrzydło ptaka, tak rozłożone jak i poskładane przy ciele, to majstersztyk ewolucji zachwycający inżynierów i poetów. Każdy z nas na pewno się spotkał z jakimś ciekawym przedstawienie ptaka w locie, ptaka polującego, czy też ptaka w gnieździe.


Cała reszta zwierzaków też oczywiście może trafić na fototapetę. Widuje się ich zdecydowanie mniej, ale wcale nie musi to być wada. Jeśli naszą sypialnię będą zdobiły chomik, będziemy mieli pewność, że nikt spośród znajomych na to nie wpadł. Przynajmniej jeśli mamy normalnych znajomych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.