Opublikowano Dodaj komentarz

Najbardziej efektowne fototapety

Jako największą zaletę fototapet zazwyczaj podaje się fakt, iż każdy może mieć na nich wszystko, co tylko mu się podoba: od ilustracji pobieranych z Internetu, przez propozycje katalogowe, aż po samodzielnie wykonane zdjęcia. Nie zmienia to jednak faktu, iż istnieje pewien katalog propozycji, kanon, według których tworzona jest co najmniej połowa wszystkich sprzedawanych fototapet. Jest on dość różnorodny.


Bardzo często wybierane są krajobrazy górskie. Wielkie wrażenie potrafią robić wszelkiego rodzaju góry: wysokie szczyty i trochę niższe pagórki, zaśnieżone i mieniące się wszystkimi odcieniami zieleni, puste bądź też pełne życia, niedotknięte ludzką stopą lub pełne śladów naszej działalności. Związane jest to głównie z przestrzenią, którą w górach można bardzo łatwo znaleźć i przenieść potem na nasze ściany.


Również w kategorii krajobrazów można rozpatrywać miasta. Są o najczęściej panoramy znanych miejsc lub urocze zakątki, o których niewiele wiemy. W niektórych wypadkach wybierana jest też egzotyka, ale tej jest trochę mniej.


Zbliżone podejście do tematu przejawia się w uwidacznianiu przyrody. Lasy i łąki to najlepszy przykład wykorzystania łąki dla przeniesienia piękna do domu. Są one w większości przypadków bardzo neutralne w formie, dzięki czemu pasują do wszystkiego i w każdym wnętrzu można znaleźć dla nich zastosowanie.


Trochę innym tematem jest prezentowanie roślin z bliskiej odległości. Mamy tutaj kwiaty lub drzewa, ale też wszelkiego rodzaju łąki z bardzo bliska oraz rośliny innego typu. Zwłaszcza te bardziej egzotyczne są często wybierane, ale jest to pewne ryzyko, ponieważ ostre barwy bywają trochę za ostre w długiej perspektywie czasu.


Nieśmiertelne na fototapetach jest ponadto morze i wszystko, co z morzem jest związane. Oglądamy bezkresny błękit, zachód słońca za falami morskimi oraz delfiny skaczące nad niebieską taflę. Mieszkańcy mórz również trafiają na pierwszy plan, to ma miejsce głównie w przypadku zdjęć podwodnych, a prawdziwą królową głębin jest rafa koralowa. Jak wszystkim pewnie wiadomo, jest to połączenie roślin i zwierząt w sposób, który jest po prostu z innej planety. Czasami aż ciężko uwierzyć, że te obrazy są prawdziwe, co oczywiście znakomicie sprawdza się na ścianach. W tym temacie warto też wspomnieć jednym słowem o wszelkiego rodzaju żaglówkach, motorówkach, ale też wielkich okrętach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.