Opublikowano Dodaj komentarz

A może by tak coś połączyć?

Firmy zajmujące się przenoszeniem fotografii na różnego rodzaju nośniki, które potem umieszcza się na ścianach, zazwyczaj reklamują przede wszystkim swoje fototapety. Jest to z ich punktu widzenia logiczne, ponieważ jest to siłą rzeczy zawsze duże zamówienie i ponadto można na nim dostać dobrą marżę. Sęk w tym, że nie zawsze jest to optymalne rozwiązanie dla nas samych. Powiedzmy sobie szczerze: fototapeta nie jest wyborem dla każdego i nie ma co udawać, że jest inaczej. Wrażliwości estetycznych jest tyle, ilu ludzi na świecie, albo i jeszcze więcej. Nie trzeba na szczęście od razu iść na całość, czyli tapetować całego pomieszczenia fototapetą.


Do wyboru mamy całkiem sporą gamę rozwiązań, z których można w każdej chwili skorzystać. Maglując jeszcze temat samej fototapety, można ją wykorzystać na część ściany, nawet na jej mały wycinek. Bezpośrednio na niej lub zaraz przy niej mogą się potem znajdować inne rzeczy.
Skupmy się na tych „innych rzeczach”, ponieważ jest tutaj naprawdę ciekawe pole manewru. Przede wszystkim, warto jest zwrócić uwagę na płótna niezależnie od tego, co ma się na nich znajdować. Wydruk komputerowy na materiale zwanym canvas (co w języku angielskim oznacza po prostu płótno) jest bardzo tani w porównaniu do obrazów malowanych ręką ludzką, a różnice w jakości wcale nie są bardzo widoczne. Niektóre reprodukcje są wręcz nie do odróżnienia. Nie trzeba oczywiście skupiać sie tylko na obrazach – mogą to też być po prostu obrazki rozumiane bardzo szeroko oraz wszelkiego rodzaju fotografie.


Dobrym uzupełnieniem częściowych fototapet lub elementem całkowicie osobnym są plakaty. Najprościej rzecz ujmując, jest to po prostu kawałek papieru zadrukowany odpowiednim obrazem. Czy wygląda to równie banalnie, jak jest tworzone? W żadnym razie. Plakaty dają nam potężne pole manewru, ponieważ ich ceny są wręcz śmieszne, a rozmiary niemal zupełnie dowolne. Co więcej, wykorzystywany do ich tworzenia papier wcale nie jest czymś banalnym, lecz naprawdę imponującym, grubym podłożem o połyskliwej lub matowej powierzchni w zależności od naszych upodobań. Plakaty szczególnie warto umieszczać w pokojach naszych dzieci, ponieważ ich gusta zmieniają się bardzo szybko i inwestowanie w droższe rzeczy może skończyć się przerażającym drenażem portfela. Wystarczy tylko przejrzeć gotowe plakaty, by sobie uświadomić, że naprawdę jest to znakomity wybór.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.